IPD Plenum Porsche 911 997.1 Turbo

zł4,180 NETTO (ceny bez podatku)
97274
2022-08-29

Product details

Marka pojazdu
Porsche
Model
911
Wersja
997.1

IPD Plenum pasujące do Porsche 911 997.1 Turbo 3.6 480HP 2007 - 2009
Produkt występuje w dwóch rozmiarach: 74mm pod seryjną przepustnicę oraz 82mm dla przepustnicy o numerze TB0082 (produkt pochodzący z modelu Porsche GT3 do zamówienia oddzielnie).

Wersja :
Quantity:

OPIS PRODUKTU

Niesamowite Porsche Turbo 997 jest najbardziej rewolucyjnym i wydajnym modelem, jaki w tamtych czasach powstał w Niemczech. Jednakże jego imponujące możliwości można jeszcze zwiększyć przy pomocy plenum dolotowego IPD.

Opatentowana konstrukcja plenum IPD wyjątkowo korzystnie wpływa na działanie silników z doładowaniem, a 997 Turbo nie jest wyjątkiem. Przyrosty mocy i momentu obrotowego za sprawą plenum IPD są imponujące i znacznie przewyższają wartości fabryczne od momentu ruszenia, aż do czerwonej linii na obrotomierzu. Maksymalne przyrosty mają miejsce w średnim zakresie obrotów, czyli tam, gdzie są najbardziej potrzebne i dają największą frajdę.

Przyrosty maksymalne to +30-35 KM w zależności od stanu pojazdu oraz innych modyfikacji. Sekcje plenum do 997 Turbo zapewniają gładkie liniowe przyrosty mocy wraz ze znacznie szybszą reakcją doładowania, dając w rezultacie bogatszą i bardziej pożądaną charakterystykę działania silnika. Modyfikacja daje pozytywne efekty zarówno w jeździe ulicznej, jak i w wyczynowej, wzbogacając skądinąd niesamowite wrażenia z jazdy Porsche Turbo.

W odróżnieniu od wersji 996, w przypadku 997 Turbo konieczny jest okres adaptacyjny, który można przejść wykonując serię intensywnych pomiarów na hamowni, lub przez dynamiczną jazdę na dystansie od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów, oczywiście na zamkniętym torze.

997 Turbo posiada bardzo czuły sterownik silnika, co czyni go wrażliwym na warunki zewnętrzne, dlatego ważne jest zapewnienie odpowiedniego chłodzenia podczas pomiarów na hamowni, aby uzyskać dokładne i wiarygodne wyniki przed każdym pomiarem, oraz po nim.

Dla właścicieli Porsche Turbo, którzy chcą poprawić osiągi swojego auta bez większych ingerencji, najodpowiedniejsze będzie plenum IPD 74mm.

Ta wersja plenum Turbo 997 wykorzystuje fabryczną przepustnicę 74mm i zapewnia imponująca poprawę osiągów zarówno w całkowicie fabrycznych egzemplarzach, jak i w tych lekko zmodyfikowanych przy pomocy układu wydechowego lub oprogramowania. Przy bardziej zaawansowanych modyfikacjach zalecamy zastosowanie większego plenum Turbo IPD 82mm.

Klienci, którzy potrzebują większej mocy, ponieważ lubią przekraczać granice w motorsporcie, z pewnością docenią możliwości wyczynowego plenum IPD 82mm, pasującego do fabrycznej przepustnicy Porsche 997 GT3 82 mm (nie dołączona do zestawu – należy ją kupić osobno).

Większy wlot (82 mm) umożliwia lepszy przepływ powietrza, co zapewnia optymalne działanie innych modyfikacji, jak powiększone turbiny, intercoolery, sekcje Y-Pipe oraz bardziej agresywne oprogramowanie.

Powiększone plenum Turbo IPD 82 mm jest również kompatybilne z wysokoprzepływową sekcją Y-Pipe IPD.SPECYFIKACJA

Do zestawu dołączona jest customowa rura silikonowa IPD, pasująca do przepustnicy 82 mm.

Wymaga przepustnicy Porsche 82 mm (do kupienia osobno).

Oryginalna przepustnica Porsche GT3 82 mm | Nr części # TB0082

To powiększona, oryginalna przepustnica Bosch Porsche, niezbędna przy zastosowaniu sportowego plenum IPD 82 mm.

Zaleca się też, aby montaż plenum został przeprowadzony przez wykwalifikowanego i odpowiednio przeszkolonego technika Porsche.

97274
2022-08-29

Product details

Marka pojazdu
Porsche
Model
911
Wersja
997.1