Karbonowy Y-Pipe IPD Porsche 911 991.1 Turbo (S)

zł10,472 NETTO (ceny bez podatku)
91600

Product details

Marka pojazdu
Porsche
Model
911
Wersja
991.1
Karbonowy Y-Pipe IPD pasujący do Porsche 911 991.1 Turbo 3.8 520HP 2012-2016 / Turbo S 3.8 560HP 2012-2016
Quantity:

Nowe karbonowe sekcje Y-Pipe IPD powstały, aby zapewnić znaczące przyrosty mocy i momentu obrotowego bez stosowania stosunkowo ciężkiej odlewanej konstrukcji aluminiowej. To lekkie odpowiedniki sprawdzonych sekcji Y-Pipe IPD do 991.1 Turbo, charakteryzujące się nieco większymi „nieokrągłymi” przekrojami rur oraz zoptymalizowanymi powierzchniami kolektora, dzięki czemu poprawia się przepływ powietrza dolotowego oraz całościowe osiągi silnika, zarówno w pojazdach fabrycznych, jak i mocno zmodyfikowanych.

Rozważając zakres zmian w nowej generacji sekcji Y-Pipe, inżynierowie IPD brali pod uwagę różne materiały, procesy produkcyjne oraz kształty. Ostatecznie zdecydowano, że zastosowanie kompozytu umożliwi zredukowanie grubości ścianek bez konieczności zmiany zewnętrznego kształtu. W rezultacie uzyskano większą powierzchnię przepływu w przekroju. Ale to nie wszystko. IPD znalazło doświadczonego producenta najwyższej klasy elementów karbonowych do motorsportu oraz zastosowało najwyższej jakości strukturalny kompozyt prepreg ze stabilizacją UV hartowany autoklawem. Zadbano również o estetykę, która jest ważna dla wielu użytkowników. Natomiast wewnętrzną geometrię bez zagięć oraz nierówności uzyskano przez zastosowanie pompowanych pęcherzy, dzięki czemu powierzchnia wewnętrzna jest jednolita i gładka. Korzystnym efektem ubocznym tej kosmicznej technologii oraz materiałów jest redukcja wagi tego elementu aż o 75%. Mniejsza masa za tylną osią jest bardzo ważna dla prowadzenia i dynamiki pojazdów tylnonapędowych.

Ponadprzeciętny projekt, materiały oraz budowa karbonowych sekcji Y-Pipe IPD, podobnie jak w przypadku aluminiowych odpowiedników, zapewniają imponujące przyrosty +40 KM oraz +68 Nm, redukując jednocześnie masę. To z pewnością zadowoli najbardziej wymagających klientów, pragnących stosować najwyższej klasy komponenty w swoich 991.1 Turbo.

Tak, jak wszystkie pozostałe produkty IPD, karbonowe sekcje Y-Pipe do 991.1 Turbo zostały zaprojektowane, wyprodukowane i zmontowane w USA.

Karbonowe sekcje Y-Pipe do 991.1 Turbo to produkty bezpośrednio montowane przy pomocy śrub i nie wymagają żadnych innych modyfikacji. Zaleca się, aby montaż został wykonany przez doświadczonego technika Porsche, który jest zaznajomiony z platformą 991.

91600

Product details

Marka pojazdu
Porsche
Model
911
Wersja
991.1