IPD Plenum Porsche 911 992 Turbo (S)

zł4,366 NETTO (ceny bez podatku)
92274-3.7

Product details

Marka pojazdu
Porsche
Model
911
Wersja
992

IPD Plenum pasujące do Porsche 911 992 Turbo 3.7 B6 580HP 2020+ & Turbo S 3.7 B6 650HP 2022+

Quantity:

Silnik 992 Turbo to kolejne współczesne cudo od Porsche. Inżynierowie IPD mieli nieograniczony dostęp do modelu 992 podczas szeroko zakrojonych prac badawczych i licznych testów. Dzięki temu udało im się dokładnie przeanalizować wszystkie rozwiązania konstrukcyjne, aby stworzyć jak najwydajniejsze plenum.

Plenum do 992, podobne jak wszystkie wcześniejsze wersje tego elementu, to produkt dający znaczne przyrosty mocy i momentu obrotowego dzięki doskonałej, opatentowanej konstrukcji w kształcie litery Y, która odpowiednio kształtując i kierując strumień powietrza znacznie poprawiając osiągi silnika. Liczne testy wykazały, że plenum wyraźnie przyczynia się do poprawy parametrów w całym zakresie i przenosi przyjemność z jazdy Porsche Turbo na wyższy poziom.

Prace rozpoczęły się symulacją 1D, aby zoptymalizować radzenie sobie z nadmiernym pulsowaniem powietrza w układzie dolotowym poprzez zastosowanie innej geometrii rur, dostosowanej do parametrów silnika 992. Następnie prace przeszły w 2D - wykonano przekroje plenum przy użyciu technologii CFD ze szczególnym uwzględnieniem miejsc z niekorzystnym gradientem ciśnienia, mogącym doprowadzić do rozdzielenia strumienia powietrza. Umożliwiło to dostosowanie zagięć w plenum i pozwoliło zrozumieć, co dokładnie dzieje się wewnątrz rury przy całkowicie otwartej przepustnicy.

Po uzyskaniu zadowalających przekrojów nadeszła pora na 3D z pełną geometrią, aby zapewnić całości optymalną charakterystykę. Po setkach geometrycznych symulacji CFD udało się znacznie zwiększyć ilość przepływającego powietrza, a także zapewnić jego stabilniejsze ciśnienie oraz prędkość przepływu w obu odnogach.

Plenum skutecznie redukuje początkowy efekt turbo-dziury, zapewniając moc i moment obrotowy znacznie wcześniej, ale największe przyrosty da się odczuć od 4000 obr/min aż do czerwonego pola, czyli tam, gdzie są najbardziej pożądane. Moc i moment obrotowy wzrastają wraz ze zwiększaniem się obrotów silnika i wyraźnie przewyższają wartości uzyskiwane przy fabrycznym odpowiedniku. Przyrosty maksymalne +35 KM oraz 47 Nm pojawiają się powyżej 6000 obr/min. Plenum do 992 Turbo zapewnia imponujące przyrosty mocy i momentu obrotowego, które sprawią, że osiągi twojego Porsche Turbo znacznie się podniosą, podobnie jak włosy na karku.92274-3.7

Product details

Marka pojazdu
Porsche
Model
911
Wersja
992