Układ wydechowy Cat-Back APR Audi TTRS 8S

9 042 zł NETTO (ceny bez podatku)
CBK0042
20 Przedmioty

Szczegóły produktu

Marka pojazdu
Audi
Model
TTRS
Wersja
8S
Układ wydechowy Cat-Back APR pasujący do Audi TTRS 8S
Ilość:

UKŁAD WYDECHOWY CAT-BACK APR | AUDI TTRS 8SNr produktu #CBK0042
Układ wydechowy Cat-Back APR spersonalizuje Twój pojazd pod względem wyglądu, brzmienia oraz osiągów. Wspaniałe, ręcznie wykonane komponenty ze stali nierdzewnej T304, precyzyjnie spawane w technologii TIG, stanowią niewątpliwą ozdobę. Szczotkowane tłumiki o prostym przelocie generują głębokie, rasowe brzmienie bez zbędnych drgań oraz ograniczeń przepływu. Wysokiej jakości, wytrzymałe uchwyty i obejmy na wzór fabrycznych utrzymują układ wydechowy bezpiecznie na miejscu, zapewniając jednocześnie łatwy montaż i demontaż, oraz precyzyjne dopasowanie. Dwie gięte trzpieniowo, szczotkowane rury 2.5” zapewniają niezwykle płynny ruch spalin, kierując je do czterech końcówek, a przy tym nadają atrakcyjnego wyglądu pod tylnym zderzakiem. Odlewane obudowy dla fabrycznych silniczków zaworów umożliwiają zachowanie ich funkcjonalności i dostępnych poziomów głośności. Finalnie, czarne owalne końcówki 170x112mm nadają całości rasowego, sportowego charakteru.

Najważniejsze cechy:
• konstrukcja ze stali nierdzewnej T304
• elementy spawane w technologii TIG w osłonie argonu
• dwie gięte trzpieniowo, szczotkowane rury 2.5” (63.5mm) z czterema wylotami oraz dwoma końcówkami
• czarne, owalne końcówki 170x112mm
• dwa zawory wydechu
• szczotkowane tłumiki
• wzmacniane, precyzyjne uchwyty mocujące
• obejmy na wzór fabrycznych
• produkt typu plug-and-play
• niskoprofilowa konstrukcja, pasująca do obniżonych pojazdów
• powiększona średnica rur
• większe końcówki
• projekt, produkcja i kontrola jakości na najwyższym światowym poziomie
• łatwy montaż

PRZEGLĄD KOMPONENTÓW
Fabryczny układ wydechowy rozpoczyna się dwoma rurami, które łączą się w jedną przed tłumikiem o pudełkowatym kształcie. Wydech APR posiada dwie rury o średnicy 63.5 mm na całej długości (bez dodatkowych tłumików ani rezonatorów), które przechodzą bezpośrednio do sporego tłumika końcowego. Przekrój poprzeczny wydechu jest o 26% większy od seryjnego. Z tłumika wychodzą 4 rury o średnicy 63.5mm. Sekcja z zaworami jest prosta, bez elementów tłumiących, natomiast sekcja bez zaworów posiada perforację, aby zredukować poziom dźwięku. Rury zakończone są dwoma czarnymi, owalnymi końcówkami 170x112mm, które zapewniają agresywny wygląd tylnej części pojazdu.

TŁUMIK
Tłumik odpowiada za dostrojenie brzmienia układu wydechowego w taki sposób, aby nie dodawać niepotrzebnych ograniczeń przepływu. Każdy element posiada prostą, perforowaną rurę, ciasno owiniętą materiałem wygłuszającym ze stali nierdzewnej oraz włókna szklanego. Tłumiki mają estetyczne, szczotkowane wykończenie. Mocowane są wysoko, dlatego doskonale nadają się do obniżonych pojazdów.

ZAWORY WYDECHOWE
Zestaw zawiera dwa zawory, umożliwiające sterowanie poziomem głośności za pomocą fabrycznych sterowników. Dzięki temu w jednej chwili można zmienić tryb z łagodnego na agresywny. W odróżnieniu od rozwiązań pneumatycznych oraz innych, powszechnie stosowanych zaworów, dostępnych na rynku, zestaw APR zachowuje fabryczną funkcjonalność w pełnym zakresie, nawet w kwestii kąta ustawienia zaworów. Co więcej, zachowano pełną kompatybilność z pilotami wydechu, umożliwiając w ten sposób użytkownikom ręczne otwieranie zaworów za pomocą przycisku. Obudowy zaworów odlewane są ze stali nierdzewnej T304. Wewnątrz znajdują się komponenty frezowane w technologii CNC ze stali nierdzewnej T303 oraz tuleje z brązu, które z powodzeniem przeszły restrykcyjne testy wytrzymałości. Wszelkie niezbędne elementy są przyspawane na swoje miejsce, gotowe na wysokie temperatury i drgania podczas intensywnego użytkowania.

UCHWYTY
Uchwyty APR zapewniają solidne i precyzyjne mocowanie przez cały czas. Dzięki nim nie będziesz się martwić o luzy, odkształcenia czy wyślizgiwanie z wieszaków. Uchwyty są mocne, dokładnie wykonane, idealnie dopasowane i przystosowane do wieloletniego, niezawodnego spełniania swojej funkcji.

RURY I SPAWY
Na całej długości wydechu zastosowano rury ze stali nierdzewnej T304. Rury są szczotkowane, pozbawione ostrych krawędzi, gięte trzpieniowo dla zachowania stałej średnicy przekroju, oraz spawane w technologii TIG w osłonie argonu, zapewniającej moce i estetyczne połączenie.

KOŃCÓWKI
Owalne końcówki 170x112mm znacznie uatrakcyjniają tył auta. Dzięki swojemu sportowemu charakterowi doskonale wpasowują się w fabryczną dokładkę, komponując się z jej zagięciami i przyciągając w ten sposób uwagę. Na wierzchu wytrawione jest niewielkie i dyskretne logo APR. Końcówki przyspawane są do rur wylotowych.

OBEJMY
Zestaw zawiera niskoprofilowe obejmy na wzór fabrycznych, umożliwiające wysokie zamontowanie wydechu, co jest ważne przy obniżonych pojazdach, i jednocześnie zapewnia kompatybilność z dowolną sekcją środkową. Punkty łączenia są strategicznie rozmieszczone w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko obrócenia się elementów podczas montażu, czy w trakcie intensywnego, wieloletniego użytkowania. Ponadto, ze względu na brak kołnierzy, przymocowanie zestawu do fabrycznej sekcji środkowej oraz innych elementów jest bardzo łatwe. Nie ma potrzeby cięcia, spawania, ani żadnych problemów z dopasowaniem, nie ma też konieczności wymiany żadnych uszczelek.

KOMPATYBILNOŚĆ
Konstrukcja układu wydechowego APR została opracowana tak, aby można go było zamontować bezpośrednio w miejsce fabrycznego odpowiednika, bez cięcia, spawania, ani żadnych innych dodatkowych czynności. Po prostu przykręca się go i łączy z fabryczną sekcją środkową.
CBK0042
20 Przedmioty

Szczegóły produktu

Marka pojazdu
Audi
Model
TTRS
Wersja
8S