Sportowy filtr powietrza APR Audi Q7 / SQ7 & Q8 / SQ8 / RSQ8 / Bentley Bentayga / Lamborghini URUS / Porsche Cayenne 2.9T / 3.0T / 4.0T (4M / 9Y / SUV)

1 040 zł NETTO (ceny bez podatku)
RF100022
20 Przedmioty

Szczegóły produktu

Marka pojazdu
Audi, Bentley, Lamborghini, Porsche
Model
Bentayga, Cayenne, Q7, Q8, RSQ8, SQ7, SQ8, Urus
Wersja
---, 4M, III 9YA
Sportowy filtr powietrza APR pasujący do SUV'ów z grupy VAG takich jak Audi Q7 / SQ7 & Q8 / SQ8 / RSQ8 / Bentley Bentayga / Lamborghini URUS / Porsche Cayenne wyposażonych w silniki 2.9T V6 / 3.0T V6 / 4.0T V8 (4M / 9Y / SUV)
Ilość:

Najlepszy filtr powietrza do SUV’ów z grupy VAG z silnikiem 2.9T / 3.0T / 4.0T już jest dostępny!


Filtr powietrza APR to bezpośredni zamiennik fabrycznego elementu w pojazdach typu SUV z silnikiem 2.9T, 3.0T oraz 4.0T – do różnych modeli aut marki Audi, Bentley, Lamborghini oraz Porsche! To opatentowany, sportowy filtr powietrza z wysokoprzepływowym wkładem bawełnianym, a jego konstrukcja, opracowana z wykorzystaniem stanowiska pomiarowego flow-bench, gwarantuje lepszą przepustowość powietrza – aż o 12% w porównaniu do oryginału. Zapewnia również zmniejszone spadki ciśnienia przy tych samych współczynnikach przepływu jak w elemencie seryjnym. W rezultacie turbosprężarki są mniej obciążone, wzrasta ich wydajność, a także poprawia się działanie przepustnicy i szybkość reakcji turbin.

Konstrukcja
Fabrycznie zastosowano pojedynczy lub podwójny wlot do obudowy filtra, umieszczonego pod pokrywą, która z kolei prowadzi do wieloczęściowego plenum turbosprężarki. Strumień powietrza kierowany jest do adapterów wlotu turbiny oraz do turbin pod kątem 180 stopni, w zależności od pojazdu.

Konstrukcja filtra, dzięki optymalizacji z wykorzystaniem stanowiska pomiarowego flow-bench, zapewnia maksymalny przepływ, zachowując jednocześnie odpowiedni poziom eliminacji zanieczyszczeń oraz znacznie wydłużoną żywotność wkładu filtrującego. W wyniku licznych poprawek, zweryfikowanych na stanowiskach flow-bench, uzyskano poprawę przepływu w filtrze aż o 12% w stosunku do fabrycznego odpowiednika. Ze względu na bardzo ograniczoną przestrzeń zewnętrzne kształty i rozwiązania konstrukcyjne wyglądają podobnie do oryginału, ale wewnątrz znajdują się liczne udoskonalenia, które poprawiają przepustowość – nie tylko w wyniku zastosowania innego wkładu filtrującego.

Filtr APR to idealna modyfikacja, zastępująca fabryczny odpowiednik. Najlepsze rezultaty daje zastosowanie pełnego układu dolotowego APR, jednak sam filtr również zapewnia znaczną poprawę w stosunku do seryjnej konfiguracji. Filtr APR dostarcza silnikowi więcej powietrza, aby zapewnić maksymalne osiągi, i gwarantuje rasowe brzmienie, które doceni każdy koneser motoryzacji. Ruszaj z APR!

W skrócie:
• przepływ powietrza w filtrze poprawiony o 12%
• mniejsze spadki ciśnienia niż fabrycznie przy takim samym współczynniku przepływu
• maksymalizuje osiągi, poprawiając jednocześnie działanie przepustnicy i turbiny
• bawełniany wkład filtra można prać i używać wielokrotnie
• zoptymalizowana konstrukcja filtra, opracowana z wykorzystaniem stanowiska pomiarowego flow-bench
• podrasowane brzmienie silnika i turbosprężarki
• sprawdza się na każdym etapie modyfikacji pojazdu
• zgodny z normami emisji spalin
RF100022
20 Przedmioty

Szczegóły produktu

Marka pojazdu
Audi, Bentley, Lamborghini, Porsche
Model
Bentayga, Cayenne, Q7, Q8, RSQ8, SQ7, SQ8, Urus
Wersja
---, 4M, III 9YA