New

Chłodnice powietrza doładowanego CSF RACE BMW M5 F90 / BMW M8 F9x

zł13,777 NETTO (ceny bez podatku)
8178
20 Items

Product details

Marka pojazdu
BMW
Model
M5, M8
Wersja
F90, F91 / F92, F93 Gran Coupe

Chłodnice powietrza doładowanego CSF RACE pasujące do BMW M5 F90 / BMW M8 F9x

Quantity:

Wyczynowe chłodnice powietrza doładowanego | BMW M5 F90 & M8 F91 / M8 F92 / M8 F93


CSF z dumą przedstawia wyczynowe chłodnice powietrza doładowanego do BMW M5 F90 oraz M8 F9x, opracowane przy współpracy z wieloletnimi partnerami technologicznymi.

Marka CSF to lider w technologii powietrzno-wodnego chłodzenia układu doładowania. Doświadczenie zdobyte przy tworzeniu chłodnic, począwszy od wiodącej na rynku jednoczęściowej konstrukcji do S55, przez pierwszy na świecie system chłodzenia do M5/M6 F1x oraz zastosowanie wielu unikalnych rozwiązań technologicznych, pozwoliło na stworzenie najnowszego i najbardziej innowacyjnego zestawu chłodnicy powietrza doładowanego do M5 oraz M8 F9x.

To nowe rozwiązanie stanowiło prawdziwy sprawdzian dla możliwości projektowych i produkcyjnych marki CSF. Ponad rok prac rozwojowych oraz oraz przetestowanie kilku prototypów doprowadziło do uzyskania idealnego dopasowania w komorze silnika z zaledwie kilkumilimetrowym zapasem. Prawdziwe rozwiązanie plug-and-play, niewymagające żadnych modyfikacji.

Słabe, fabryczne zbiorniki boczne z karbowanego plastiku zostały zastąpione większymi odlewanymi i spawanymi w technologii TIG odpowiednikami o konstrukcji opracowanej w oparciu o analizy CFD (obliczeniowej dynamiki płynów). Górna część zestawu chłodzenia powietrza doładowanego CSF posiada zbiorniki wlotu powietrza zintegrowane z sekcjami charge pipe, w odróżnieniu od fabrycznych plastikowych rur, które są przyklejane do intercoolerów. Podobnie jak w przypadku wcześniejszego modelu F1x, CSF posiada zintegrowany podwójny port 1/8 NPT na stronie wylotowej zbiorników, zapewniający szybką i łatwą instalację aftermarketowych zestawów wtrysku metanolu. Takie umiejscowienie portów bezpośrednio przy strumieniu powietrza doładowanego, płynącego z intercoolera, zostało wybrane dla uzyskania maksymalnych osiągów.

Przed wprowadzeniem tych nowych chłodnic na rynek marka CSF we współpracy z Autowerks przetestowała sposób montażu, dopasowanie oraz osiągi na dwóch z najszybszych i najmocniejszych sedanów M5 F90. wyczynowe chłodnice powietrza doładowanego CSF z wbudowanym układem wtrysku metanolu

Wyczynowe chłodnice powietrza doładowanego (CSF #8178)
Numer części #8178


• pierwszy na świecie, wyjątkowy zestaw chłodzenia doładowania z odlewanymi zbiornikami bocznymi do BMW M5 F90 & M8 F9x
• specjalnie opracowany rdzeń wodno-powietrzny (analizy CFD oraz testy gwarantują optymalne działanie)
• ~100% wzrost objętości rdzenia na każdą chłodnicę w porównaniu do fabrycznych odpowiedników
• jednoczęściowe zbiorniki boczne z wlotami powietrza (jednolite, bez łączeń) ze zintegrowanymi sekcjami charge pipe
• zintegrowane porty wtrysku metanolu/E85 wbudowane w zbiornik boczny w wylotem powietrza (swa porty 1/8 NPT na chłodnicę)
• zestaw posiada szybkozłącza wodne na wzór fabrycznych oraz wejścia na czujniki

8178
20 Items

Product details

Marka pojazdu
BMW
Model
M5, M8
Wersja
F90, F91 / F92, F93 Gran Coupe