logo

Rozbudź swoją pasję i motoryzacyjną ekscytację dzięki układowi wydechowemu Dinan z zaworami do modelu Supra GR! Bogate, głębokie brzmienie to prawdziwa uczta dla uszu – niepodrabialny charakter wydechów marki Dinan wraz z możliwościami, jakie dają zawory, to najlepsze połączenie wspaniałego dźwięku bez zbędnych kompromisów.

Układ wydechowy Dinan wykorzystuje fabryczne punkty montażowe, dzięki czemu jest bezpośrednim zamiennikiem i pasuje tak, jakby wyszedł prosto z fabryki wraz z pojazdem. Tu jednak kończą się podobieństwa. Wydech Dinan wykonany jest w 100% ze szczotkowanej stali nierdzewnej T304, spawany w technologii TIG i pozbawiony hydroformowanych rur – jego konstrukcja jest znacząco poprawiona w stosunku do fabrycznego odpowiednika zarówno pod względem materiału i konstrukcji, jak i estetyki. Dla uzyskania redukcji wagi zamiast konstrukcji z jednej rury, rozgałęziającej się na dwie, zastosowano jedną, większą rurę, która łączy się z tłumikiem. Tam eliminowane są częstotliwości, odpowiedzialne za niepożądane drgania. Tłumik pomaga także zmodyfikować brzmienie, aby wygenerować charakterystyczny, niski pomruk marki Dinan. Takie przemyślane rozwiązanie zapewnia zaskakującą wszechstronność pod względem poziomu dźwięku, zwłaszcza w połączeniu z zaworami, zwykle kojarzonymi z bardziej skomplikowanymi konstrukcjami. Konfiguracja rur – prosta, ale skuteczna – wyprowadza spaliny poprzez dwie potężne końcówki 114.3 mm (4.5”). Na ich powierzchni znajduje się laserowo grawerowane logo Dinan, które dodatkowo potwierdza przewagę wydechu nad fabrycznym odpowiednikiem – gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości po usłyszeniu upajającej muzyki, wydobywającej się z wnętrza.

Niezaprzeczalna poprawa charakteru dźwięków, wydobywających się z wydechu Dinan, dotyczy wszystkich trybów jazdy, dając niesamowitą przyjemność użytkownikom. Jeśli jednak chciałbyś oszczędzić sąsiadom przedwczesnej pobudki nad ranem lub późno w nocy (albo z jakiegokolwiek innego powodu ograniczyć poziom dźwięku), możesz to zrobić, ponieważ zachowano sterowanie fabrycznymi zaworami. W praktyce całość działa jakby miała prosty przelot z maksymalnym przepływem i głośnością, kiedy zawór jest otwarty, a po jego zamknięciu pojazd emituje łagodne brzmienie, ponieważ spaliny kierowane są do tłumika. W ten sposób powstało idealne połączenie umiarkowania, gdy jest potrzebne, oraz dzikiej agresji, gdy są do tego warunki. Bez względu na sytuację, układ wydechowy Dinan cat-back z zaworami to rozwiązanie dla każdego entuzjasty, który pragnie doskonałego działania bez zbędnych kompromisów. <

Najważniejsze cechy:

• przyrosty maksymalne +6 KM oraz 8 Nm
• przyjemnie głośne, sportowe brzmienie
• technologie redukujące niepożądane drgania w kabinie
• dwie polerowane końcówki 4.5” (114.3mm) o podwójnych ściankach z grawerowanym logo Dinan, mocowane na obejmy
• większa średnica rur dla lepszego przepływu (rura 83 mm na początku oraz 80 mm w największym miejscu)
• usunięty fabryczny rezonator/kolektor dla mocniejszego brzmienia
• 4.5 kg lżejszy od fabrycznego (25.4 kg vs 20.9 kg)
• wykonany w całości ze stali nierdzewnej T304
• zachowuje działanie fabrycznych zaworów
• fabryczne dopasowanie z dołączonymi elementami montażowymi

Sprawdź ofertę DINAN : tutaj

Share this